FAQ

Najczęściej zadawane

pytania

Jak to jest, że stać Was na te wszystkie podróże??

W społeczeństwie wciąż panuje błędny pogląd, że w życiu ma się albo czas albo pieniądze. A przecież na podróżowanie potrzeba jednego i drugiego. Jak więc to zrobić, by móc wyjeżdżać nie wydając na to milionów?

Każdy swój wyjazd organizujemy na własną rękę, bez biur podróży, przewodników i agentów. Szukamy alternatywnych form transportu i noclegów. Sami planujemy, organizujemy rejsy i trekkingi. Na dłuższe podróże staramy się przemyśleć budżet i odłożyć pieniądze wcześniej. Wyprawa do Ameryki Południowej w całości została sfinansowana z oszczędności zgromadzonych podczas kilkumiesięcznej pracy sezonowej we Włoszech. A czas? Zależy już tylko od Was. Pracę można zawsze rzucić i podjąć na nowo po powrocie!

 

Jak zaczęła się Wasza przygoda z podróżowaniem??

Najważniejszy jest pierwszy postawiony krok. Spotkanie na swojej drodze odpowiednich osób, które mają to samo szaleństwo w głowie. Wspólne pasje. Dwa żywioły, dwa silne charaktery i nieodparta chęć poznawania świata, próbowania nowych rzeczy, przeżywania ekstremalnych przygód. Podróżowanie ma się we krwi, trzeba tylko trochę odwagi, by podjąć ryzyko prowadzenia innego życia. Czasem pozbyć się komfortu, rzucić się na głęboką wodę. Tak zaczyna się w nas rodzić miłość do tego zwiększonego poziomu adrenaliny we krwi, który towarzyszy każdej kolejnej wyprawie w nieznane. Nieprzewidywalność przyszłości i brak rutyny, to chyba kochamy w tym najbardziej.

Czy można się do Was przyłączyć??

Jeśli masz tyle samo zapału, energii i pasji do podróżowania i przeżywania przygód na drugim końcu świata  to zapraszamy do naszego team’u. Ludzie wprowadzają nowe spojrzenie na wiele spraw. Chętnie będziemy dzielić z Wami odkrywanie nowych lądów. Lubicie fotografować, pisać, żeglować, chodzić po górach, poznawać nowych ludzi i odmienne kultury? Podróżujecie od zawsze, albo dopiero chcecie zacząć? Każdy z Was jest mile widziany podczas kolejnej wyprawy!

Jakiego sprzętu do fotografowania i kręcenia filmów używacie??

Tak naprawdę dopiero eksperymentujemy. Podczas wyprawy do Ameryki Południowej postawiliśmy na sprzęt, który będzie w stanie przetrwać długi rejs transatlantycki, upały na plantacjach kakao, słoną wodę podczas nurkowania i mróz panujący na 5-tysiącznikach. Tym sposobem wybór padł na kompaktowy, wodo- , pyło- i wstrząsoodporny Olympus Tough TG5. Aparat jest wodoszczelny do 15 metrów oraz odporny na upadki z wysokości 210 cm. Powinien też przeżyć nacisk masy 100 kg i niskie temperatury do -10°C. Naszym zdaniem zdał egzamin, choć niejednokrotnie brakowało nam obiektywu.

Gdzie szukacie informacji, dzięki którym przygotowujecie się do wypraw?

Najczęściej są to strony turystyczne pisane w języku kraju, do którego się wybieramy, blogi podróżnicze -najczęściej anglojęzyczne, strony Parków Narodowych  i obiektów, które chcemy odwiedzić. O aktualnościach dotyczących bezpieczeństwa i przepisów dowiadujemy się z oficjalnej strony MSZ i staramy się te informacje skonfrontować z tymi, przekazywanymi nam przez miejscowych. (Tutaj świetnie sprawdzają się rozmowy na couchsurfing.com).

Gdzie nocujecie??

Najlepsza odpowiedź brzmi wszędzie! Najbardziej lubimy własny namiot, ale camping nie zawsze jest możliwy. Wykorzystujemy możliwości spania na couchsurfingu, gościnność przypadkowo spotykanych ludzi, noclegi w hostelach, budżetowych hotelach i kwaterach prywatnych. Noclegu na dzikim campingu, w górach z niebem rozświetlonym tysiącami gwiazd nie zamienilibyśmy jednak na nic innego.

Jakim trasportem się poruszacie??

Kreatywność to nasze drugie imię. Autostop, jachtostop, busy, minibusy, ciężarówki, autobusy rejsowe, samoloty, car sharing. Podróżujemy każdym dostępnym środkiem transportu, z czego najbardziej lubimy te lokalne. Tu najłatwiej o poznanie miejscowych i dowiedzenie się, o miejscach do których podróżujemy, ciekawych rzeczy z “pierwszej ręki”.

Ile ważą Wasze plecaki??

Do miłego ciężaru tzw. “drugich pleców” trzeba się przyzwyczaić. Nasze plecaki ważą zazwyczaj 15-20 kg i większą ich część zajmuje elektronika, sprzęt górski i żeglarski. Ubrania wielofunkcyjne, głównie sportowe, zajmują przy pakowaniu się na dłuższe i krótsze wyprawy nie więcej niż 1/3 pojemności plecaka. Pamiętajcie, że im więcej miejsca, tym więcej niepotrzebnych rzeczy ze sobą zabierzecie. Polecamy plecaki o pojemności maksymalnej 65-70 litrów. Pewnie po jakimś czasie i tak stwierdzicie, że wzięliście ze sobą za dużo 🙂

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj nam pytanie