NASZA HISTORIA

Jak zaczęliśmy

podróżować ?

Czy da się połączyć pasje do żeglarstwa i górskiego trekkingu? Chęć podróżowania towarzyszyła nam od zawsze. Jedno z nas od najmłodszych lat pokonywało kilometry tatrzańskich szlaków zakochując się na zawsze w sile i wielkości gór. Drugie przepływało dziesiątki mil w śródlądowych i morskich rejsach, odkrywając nowe lądy i kształtując swój charakter w walce z wielkim żywiołem otwartej wody. Dwie silne osobowości, mnóstwo determinacji i miłości do ekstremalnych przygód. Połączyliśmy swoje światy w jeden, od lat marzenia realizujemy już wspólnie. Autostopem przemierzyliśmy prawie całą Europę. Pod żaglami dotarliśmy do Ameryki Południowej, gdzie cieszyliśmy się niezwykłymi panoramami andyjskich szlaków. Nie przestajemy planować, podróżowanie stało się naszym najpiękniejszym uzależnieniem.

0
Odwiedzone Kraje
0
Ilość dni w podróży
0
Zrobione zdięcia
0
Kilometry w podróży
w kilku słowach

O nas

“NIE PODĄŻAJ TAM, GDZIE WIEDZIE ŚCIEŻKA. ZAMIAST TEGO PÓJDŹ TAM, GDZIE JEJ NIE MA I WYTYCZ SZLAK.”
Ralf Waldo Emerson

Jest zima 2015 roku. Poznajemy się w bieszczadzkich Ustrzykach Górnych śpiewając szanty na imprezie organizowanej pod hasłem “Żeglarze też kochają góry”. Kolejnego dnia przedzierając się przez śnieżne ściany zdobywamy szczyt Tarnicy. Kilka miesięcy później z ciężkimi plecakami łapiemy stopa gdzieś na Bałkanach. Realizujemy marzenia, tak zaczyna się nasza wspólna podróż przez życie.

Bałtyk i Morze Północne, rok 2016. Czas zmierzyć się z własnymi słabościami i dotrzeć na wymarzoną północ. Obejrzeć z pokładu jachtu szwedzkie szkiery i norweskie fiordy. Udało nam się przetrwać sztormy, nauczyć się nawigacji i pracy na pokładzie w ekstremalnych warunkach. Od tego czasu mamy wiele pokory do żywiołu, z którym wiążą się morskie rejsy.

Jest luty 2017 r.  Kupujemy bilety w jedną stronę do włoskiego Torino. Chcemy zobaczyć jak żyje się w kraju wiecznego słońca, pysznego espresso, w kraju pachnącym świeżą bazylią i oregano. Mamy jeszcze jeden cel- zgromadzić pieniądze na wyprawę do Ameryki Południowej. Czas kończy nam się w  listopadzie- wtedy musimy ruszyć na Wyspy Kanaryjskie.

Włochy okazują się dla nas niezwykłą przygodą i próbą charakteru. Ciężko pracujemy, w wolnych chwilach organizując krótkie wyprawy w Alpy i na liguryjskie wybrzeża. Cieszymy się każdą chwilą i każdym poznanym człowiekiem.

W październiku wpadamy na chwilę do Polski. Sprzęt górski, żeglarski, elektronika, ubezpieczenia, szczepienia i udaje nam się, wylatujemy z biletami w jedną stronę naprzeciw przygodzie.

Z naszej wielkiej wyprawy po przemierzeniu tysięcy kilometrów przez Amerykę Środkową i Południową z bagażem doświadczeń i wrażeń wracamy w sierpniu 2018 r. do Polski. Czy powinniśmy tu zostać?? W głowach piętrzą nam się pomysły na kolejne podróże. Realizujemy kilka rejsów po Morzu Śródziemnym odwiedzając europejskie wyspy, na które wcześniej nie udało nam się dotrzeć. Sylwestra i Nowy Rok postanawiamy spędzić w Jordanii.

Nowy rok spędzamy na nowym kontynencie. Odwiedzamy jordańską Petrę i najpiękniejszą pustynię na świecie- Wadi Rum. Co jeszcze czeka nas w 2019 r.? Podobno to nie my wybieramy kierunek podróży, ale on nas. Los prowadzi nas swoimi ścieżkami.

ryzyko

sukcesu

Czym dla nas jest podróżowanie?
To nie tylko pasja, której poświęcamy część naszego życia, to też nie tylko podziwianie przepięknych miast i dzikiej natury na drugim końcu świata, nie tylko poznawanie wspaniałych ludzi i odmiennych kultur, to nie tylko smak egzotycznej kuchni.
Podróż niejednokrotnie wiąże się z pokonywaniem naszych słabości. Wymaga od nas zdolności przystosowania się do różnych warunków. Uczy nas elastyczności w kontaktach międzyludzkich. Pozwala na rozwijanie kreatywności, poszerza horyzonty i sprawia, że potrafimy uwierzyć we własne możliwości.

Zdolność do wyjścia poza strefę komfortu 98%
Pokonanie własnych słabości 92%
Elastyczność i zdolność adaptacji 96%
Możliwość zwrócenia uwagi na nowe możliwości 90%
zdjęcia z

Z naszej galerii

  • Najgłębsza Depresja Świata i Ziemia Obiecana
  • Praca Potrzebna od Zaraz, Czyli Nasze Potyczki na Włoskim Rynku Pracy
  • Kostaryka - Niesamowity Świat Dzikich Zwierząt
  • Jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata - Petra, Jordania