Wspierane przez nas

Krakowskie hospicjum dla dzieci im. ks. Józefa Tischnera

O hospicjum.

Dla każdego dziecka, a tym bardziej dla tego, które choruje i cierpi, to rodzinny dom jest naturalnym i najlepszym miejscem. Tymczasem w Polsce większość nieuleczalnie chorych dzieci przebywa w szpitalach, które są przez nie widziane jako nieznane i często nieprzyjazne miejsca. Dlatego podjęliśmy się realizacji idei domowego hospicjum dla dzieci.

Nasz patron, ksiądz Józef Tischner swoim życiem pokazał, że miłość to budowanie świata ludzkiej dobroci. Taka miłość wyraża się najpełniej w bezinteresownej pomocy, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci nieuleczalnie chore. Pomagamy więc, by lepiej rozumieć miłość i nieść ją każdego dnia do naszych małych pacjentów.

Hospicjum Domowe dla Dzieci – Kraków

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci imienia ks. Józefa Tischnera jest jedną z trzech organizacji tego typu w Krakowie i okolicy, która wyłącznie w takiej formie niesie dzieciom pomoc do ich rodzinnych domów. Jesteśmy najstarszym hospicjum domowym w Małopolsce, działamy od 7 listopada 2004 roku.


Patronat Medialny

 

Poznaj Świat – najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-reportażowy, ukazujący się od 1948. Początkowo przez pół wieku był to popularnonaukowy miesięcznik geograficzny, wydawany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. Od 2002 do 2010 wydawcą było Wydawnictwo Bernardinum z Pelplina. Obecnym wydawcą jest firma Probier z Gdańska. Redakcja od lat mieści się w Gdańsku, natomiast biuro reklamy i marketingu w Warszawie. Redaktorem naczelnym jest Katarzyna Rojek.

Współcześnie nakład wynosi 20 500 egzemplarzy; format 210×265 mm. Ukazuje się w każdy czwarty piątek miesiąca.


Klub Podróżników Śródziemie

Klub od początku swojej działalności zorganizował w Krakowie 340 slajdowisk – spotkań z podróżnikami i autorami książek o tematyce podróżniczej.
Ponadto blisko 120 takich spotkań, klub zorganizował w innych miejscach na terenie Polski (Łódź, Zamość, Rzeszów, schroniska górskie…itp).
https://klubpodroznikow.com/slajdowiska

W 2010 r. klub zorganizował wyjazd w góry dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Krakowie
http://pozahoryzonty.org/niepelnosprawni-na-starych-wierchach/

W latach 2013, 2014, 2015 Klub prowadził finał WOŚP w Tatrach Wysokich – Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
https://klubpodroznikow.com/forum/46-o-wszystkim-innym/9726-x-karpacki-final-wosp-w-5-stawach

Od Września 2011r Klub zorganizował i poprowadził kilkadziesiąt akcji edukacyjno-ekologicznych “Czyste Góry Czyste Szlaki”
https://klubpodroznikow.com/akcje-eko/131-sprzatanie/1966-czyste-gory-czyste-szlaki-2015
W 2012r Klub zorganizował i poprowadził akcję “Czyste Tatry 2012” (od 2013 akcja przekazana dla Stowarzyszenia Czysta Polska)
https://klubpodroznikow.com/forum/60-czyste-gory-czyste-szlaki/5864-najwieksze-sprzatanie-tatr-w-historii-fotorelacja

Klub zorganizował wiele konkursów fotograficznych, w tym 6 edycji “Najpiękniejsza Góra Świata”
https://klubpodroznikow.com/konkursy/42-konkurs-fotograficzny/1813-najpikniejsza-gora-wiata-6

Klub wspiera i angażuje się w działania środowisk o podobnym profilu.

Od kwietnia 2015r klub Podróżników Śródziemie zmienił się w Fundację Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników,
i realizuje projekt: Budowa Alei Podróżników, Zdobywców i Odkrywców, przy ul. Lema w Krakowie.

Klub Podróżników Śródziemie to portal pasjonatów i podróżników, tworzony przez użytkowników tego miejsca i dla nich samych.
Czytaj, dodawaj i dziel się z innymi.


Sponsorzy

IT’s a STATE of MIND.

42 Royal Marines Commando Lima Coy powstała w 2009 roku. Na samym początku była to niewielka grupa działająca na terenie Tarnowa. Wówczas padł pomysł, aby spróbować rekonstruować konkretną kompanię. Padło na Limę. Ponieważ nasza filozofia zakłada, że hobby ma łączyć a nie dzielić grupa zaczęła się szybko rozrastać – dołączyły osoby z Krakowa, Tuchowa i Krosna. Wkrótce grupa skupiała już ludzi z niemal całej południowej części kraju. Powstały Plutony Krosno, Tuchów, Sterkowiec, Kraków a łączna liczba członków mocno przekroczyła stan 50 osób.

Pierwszą imprezą rekonstrukcyjną na której można było nas zobaczyć były niepołomickie Pola Chwały. Do tej imprezy mamy największy sentyment i pomagamy w jej organizacji. Zaraz po niej, niczym lawina, pojawiły się kolejne imprezy a wysoki poziom odtwórstwa jaki sobie postawiliśmy za cel szybko sprawił, że staliśmy się rozpoznawalną grupą.

Oprócz imprez rekonstrukcyjnych Lima organizuje dużo atrakcyjnych szkoleń wewnętrznych, których celem jest zdobywanie i podnoszenie przez członków grupy różnych umiejętności oraz wiedzy niezbędnej do sprawnego działania w obszarze rekonstrukcji. Szkolenia są zwykle otwarte dla członków innych grup i niezmiennie cieszą się wielką popularnością. .

W chwili obecnej skupiamy miłośników dobrej herbaty i Union Jacka od Przemyśla po Bytom. Za cel odtwórczy przyjęliśmy jak najbardziej profesjonalne przybliżenie ludziom najnowszych (a mimo to wciąż mało znanych w naszym kraju) konfliktów bliskowschodnich, takich jak wojna w Iraku i Afganistanie oraz pokazanie służby brytyjskiego żołnierza od połowy lat 90tych do 2009 roku.


Partnerzy

 

Mówią, że w Polsce są tak naprawdę dwa porty: Gdynia i … Kraków.
W Krakowie jak coś już jest, to powinno być stare. „Stary Port” wydaje się więc idealną nazwą na Tawernę Żeglarską.
Oczywiście jest to jedna z teorii skąd się wzięła nazwa lokalu i tak samo jak wyjaśnienie, dlaczego największy, nie tylko w Polsce, festiwal piosenki żeglarskiej Shanties odbywa się od ponad 30 lat w Krakowie.
Powodów na pewno jest wiele, ale jednym z najważniejszych jest, że w tym miejscu i czasie byli ludzie, którym się chciało to zrobić.
Tak więc, pewnego dnia dwóch krakowskich żeglarzy podjęło decyzję – zrobimy tawernę żeglarską dla środowiska żeglarskiego, dla widzów Shanties, aby mieć gdzie organizować częściej niż raz do roku koncerty szantowe, żeby mieć gdzie spotykać się i przygotowywać kolejny rejs lub wspominać poprzednie. Aby było miejsce gdzie można powiesić ogłoszenie, że szukany jest załogant lub kapitan na rejs, aby można było zorganizować szkolenie żeglarskie, ale nie takie w szkolnej ławce w wynajętej klasie, lecz u siebie, wreszcie, żeby było się gdzie spotkać z przyjaciółmi z łódki, zorganizować kapitański bal sylwestrowy czy wręcz żeglarskie wesele.
We wnętrzach jednej z krakowskich piwnic na powierzchni 300 m2 zaprojektowanych przez niesamowitego architekta „Pana Karola” – Karola „Bnin” Bnińskiego powstała i od 10 lat działa jedna z najbardziej znanych tawern żeglarskich w Polsce – „Stary Port”.
Dla wielu jest stałym miejscem spotkań, ich „portem”, do którego wracają nie tylko z morza, tu przysyłają kartki z dalekich morskich podróży, przywożą swoje trofea i pamiątki, które zapełniły już prawie wszystkie wolne miejsca. Na ścianach można znaleźć obok oryginalnej dłubanki z nad Bugu, sieci rybaków ze Świnoujścia, żebro bieługi, skórę z foki grenlandzkiej, mapy, obrazy, lampy, muszle, wysłużone na „morskiej służbie” kompasy, rakietnice ratunkowe, amfory, a także wyjątkowe pamiątki z rejsów tawernianych „bywalców”, między którymi znaleźć można kapitańską czapkę, rakietnicę, fragment złamanego masztu z jachtu przywieziony przez kpt. Janusza Nedomę, fragment cumy z „Kapitana Borthardta” i wiele innych, a k
ażda z nich ma swoją historię.
Wszystko to przypomina swoiste muzeum, a całość tchnie solidnym kawałkiem żeglarskiej historii.
W 2005 roku Stary Port został wyróżniony przez tygodnik Newsweek za najlepszy wystrój Nagrodą Lokal Roku 2005.
Od początku tawerna związana jest ściśle z krakowskim Międzynarodowym Festiwalem Piosenki Żeglarskiej, Shanties i oczywiście szantami, które rozbrzmiewają w każdy czwartek, a atmosferę  dopełniają piątkowe i sobotnie koncerty różnych gatunków muzyki od szant i folku poprzez blues, jazz, aż po piosenkę autorską i turystyczną. Rocznie odbywa się około 100 koncertów, na których  występowali wszyscy znani polscy szantymeni i wiele grup z zagranicy łącznie z 30-osobowym chórem z Hamburga.
Dla wielu żeglarzy przybywających do Krakowa Stary Port jest miejscem, które trzeba odwiedzić, a czy mają rację i czy Kraków jest rzeczywiście magicznym miastem najlepiej przekonać się osobiście.

 

Dzikie piękno gór

„Maślanica” znajduje się w Groniu w pobliżu ośrodka narciarskiego Kotelnica oraz basenów kąpielowych Terma Bania (5km) oraz Termy Bukowina (ok. 13km), Termy Szaflary, Gorący Potok Szaflary (ok. 10km). Zamek Niedzica oraz początek spływu Dunajcem – Sromowce Wyżne znajduje się ok. 23km.
Groń jest to wieś podhalańska  położona w Polsce w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska, na Podhalu.  Słynie z owczarstwa. Wyroby jak bundz, bryndza, oscypek oraz wełniane swetry czy skórzane i sukniane pantofle najlepsze pochodzą  z okolicznych bacówek  i chałup.

 

Zajazd Pod Caryńską to nowoczesny ośrodek turystyczny schowany pod dachem tradycyjnego i stylowego wzornictwa oraz klimatycznej atmosfery nawiązującej do kultury mieszkających tu przed laty Bojków.

DSC03333

Umiejscowienie w centrum Bieszczadzkiego Parku Narodowego onieśmiela widokami z najwyższych i najpiękniejszych partii pobliskich szlaków górskich. Zajazd Pod Caryńską jest całorocznym ośrodkiem turystycznym. Najlepsza z możliwych baza wypadowa zaprasza o każdej porze roku od budzącej się do życia wiosny przez soczyście zielone połoniny latem oraz wyraziste odcienie złotej jesieni po zimowe krajobrazy zaśnieżonych szczytów i pokrytych grubą pierzyną śniegu chat schronisk, drzew czy skał tworzących niemal lodowe posągi rysowane ręką wiatru, śniegu i mrozu.

Bieszczady zapraszają na wędrówki całe rodziny a także wytrawnych poszukiwaczy dzikich i trudno dostępnych miejsc, którzy znajdą w naszej okolicy mniej i bardziej wymagające szlaki niemniej wszystkie cieszą się piękną choć różnorodną panoramą od widoków z Tarnicy to jest najwyższego szczytu Bieszczad po polskiej stronie pasma górskiego przez trawiaste przestrzenie szlaku wiodącego na mniejszy szczyt Halicz po Połoninę Caryńską, której nazwa nie bez powodu jest taka władcza.

Poza turystyką pieszą zapraszamy do uprawiania sportów na nartach biegowych lub skiturowych oraz do wypadów poza Ustrzyki Górne na wyciągi narciarskie Gromadzyń czy Lawortę.

Właściciele Zajazdu, którzy od ponad 20-stu lat tworzą i podtrzymują ciepły klimat i bieszczadzki nastrój, dbają o każdego turystę zapraszając aromatem domowego ciasta czy grzanego wina na delektowanie się lokalnymi wyrobami zajazdu i kuchni karpackiej.

Aura miejsca sprawi, że chwile spędzone u Nas na długo pozostaną w Państwa Pamięci.

 

PolakPotrafi.pl to największa w Polsce platforma crowdfundingowa, opierająca się o nagrody. Portal opiera się na dwóch zasadach: wykorzystujemy możliwości, jakie daje crowdsourcing i crowdfunding. Crowdsourcing to rozwijanie własnego pomysłu przy wykorzystaniu wiedzy i pomysłów szerokiej społeczności. Crowdfunding to natomiast forma finansowania różnorodnych projektów we współpracy ze społecznością.

PolakPotrafi.pl powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą realizować ciekawe projekty i urzeczywistniać kreatywne pomysły. Jesteśmy pierwszą i największą w Polsce platformą crowdfundingową (crowdfunding to finansowanie społecznościowe), która pomoże Ci uzyskać niezbędne fundusze na ich realizację.

Muzyka, film, książki, sport, sztuka, design, biznes, technologia, edukacja, teatr – to jedynie kilka z przykładowych dziedzin, które wspieramy. Chcesz wyprodukować film? Nagrać płytę swojego zespołu? Pragniesz wybrać się w ciekawą, odkrywczą dla Ciebie i innych podróż? Chcesz wydać swoją książkę? Potrzebujesz pomocy finansowej, aby zrealizować swój koncept technologiczny? Wykorzystaj potencjał drzemiący w crowdfundingu! Doradzimy i pomożemy Tobie sfinansować projekt przy współpracy ze społecznością.