Jak znaleźć swoją wymarzoną podróżniczą destynację? Czym powinniśmy się kierować ustalając cel naszej wyprawy. Podpowiadamy, nad czym powinniście się zastanowić, zanim wyjedziecie.

Jak wybrać właściwy kierunek podróży??

1. Czego oczekujecie od wyjazdu??
Musicie jasno określić, jakie aktywności chlelibyście podjąć podczas Waszej podróży. Czy ma być to
odpoczynek w formie plażowania, może zwiedzania pięknych miast, uprawiania sportów, a może turystyki
całkiem ekstremalnej. A może macie ochotę spróbować wszystkiego jednocześnie??
Zróbcie listę aktywności, którymi jesteście najbardziej zainteresowani. Gotowe?? To idziemy dalej.

2. Czy macie sprecyzowany termin wyjazdu ?? Ile czasu możecie spędzić w podróży??
Bardzo ważna sprawa to termin waszego wyjazdu. Niektóre rejony świata wyglądają dokładnie tak, jak na pocztówkach tylko w określonym sezonie. Sprawdźcie, kiedy jest najlepszy czas, aby wybrać się do konkretnego kraju. Druga sprawa to czas, który możecie realnie poświęcić na wyjazd. Oszacujcie ilość aktywności, które możecie wykonać, ilość miejsc, które możecie odwiedzić bez pośpiechu. Przeładowanie planu podróży zabiera całą radość zwiedzania! Nie chcielibyście spieszyć się gdzieś dalej stojąc na równiku w Ekwadorze, oglądając peruwiańskie Machu Picchu czy jordańską Petrę. Czasem lepiej wrócić drugi raz!

3. Jaki macie budżet na wyjazd??
Zastanówcie się, w jaki sposób możecie zaoszczędzić. Nie skupiajcie się na ofertach biur turystycznych, ich ceny zazwyczaj mają mało wspólnego z rzeczywistością. O czym zatem trzeba pomyśleć szacując wyjazdowy budżet. Po pierwsze, jak się tam dostaniemy? Autostopem, jachtostopem, autobusem, samochodem, czy musimy wziąć samolot. (Jak szukać tanich biletów lotniczych? Zajrzyjcie do zakładki Tanie Latanie) Po drugie, gdzie i w jakim komforcie będziemy chcieli spać? Camping, couchsurfing, hostel, hotel, kwatera prywatna?? (Jak wybrać odpowiedni nocleg podpowiadamy w zakładce- Zakwaterowanie w podróży). Po trzecie, czy zamierzamy gotować samodzielnie, korzystać z ofert małej, lokalnej gastronomii, czy dużych i droższych restauracji? Jakie są ceny w danym kraju? Po czwarte należy oszacować koszty „dużych” atrakcji, które mocno nadwyrężą nasz
fundusz wyjazdowy. Dodajcie do tego 10% i gotowe!

4. Czy macie wystarczająco czasu i energii, by się przygotować? Pamiętajcie, że postawienie kropki na mapie i wpisanie daty wyjazdu do Waszego kalendarza to nie wszystko. Trzeba jeszcze pomyśleć o szczepieniach- nierzadko z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, jeśli wybieracie się
w tropiki, o ubezpieczeniu podróżnym, o potrzebnym sprzęcie, którego zakupienie lub zamówienie może zająć Wam chwilę czasu.

Sprawdzamy kwestie bezpieczeństwa kraju, do którego się wybieramy. Pamiętajcie, że udana podróż to taka, z której wracacie cali i zdrowi z pięknymi wspomnieniami!

Wiecie już, gdzie się wybieracie następnym razem??
Macie dodatkowe pytania, wątpliwości- napiszcie do nas!

Pamiętajcie, że udana podróż to taka, z której wracacie cali i zdrowi z pięknymi wspomnieniami!

Zostaw komentarz